reforest
O NÁS

Sme Reforest, rodinná značka, ktorá
pomáha recyklovať les

Hovorí sa, že keď chcete porozumieť stromu, musíte najprv porozumieť jeho koreňom. Práve korene dali pevný základ našej značke Reforest. Často ich na prechádzkach lesom stretávame: zdravé, silné korene, voňavé od miazgy ale opustené po výrube či kalamite. Drevo z kmeňa stromu ide na drevené dosky, ale korene? S tými nemá nikto žiadny plán a tak iba v tichu čakajú na svoj rozklad ale ďalšie využitie.

Bola by škoda toľkej krásy

… povedali sme si s bratom jedného dňa, keď sme pri potulkách objavili ďalší majestátny koreň. Bol to agát v najlepších rokoch – čerstvý štyridsiatnik – zabudnutý vo vetrolame. Nedal nám spávať. Na agát sme mali z detstva živé spomienky. Ako školáci sme chodili na bicykloch obdivovať v dedine drobné biele kvety agátu. Občas sme chytili aj defekt na jeho tŕňoch, ale vždy sme sa na jar vrátili rovnako zvedaví. Vrátili sme sa i do vetrolamu. Pevný koreň agátu sme ručne vytiahli reťazami, očistili od hliny a doviezli do dielne.

Pod bratovými rukami z neho postupne vyrástol luxusný konferenčný stolík. Dali sme mu meno Živan. Začal s ním život značky Reforest – značky, ktorá recykluje les. Od toho momentu sa veta “ideme po koreň,” stala malou rodinnou slávnosťou. Pravidelne vyrážame do lesa s krompáčmi, gurtňami a navijakom po opustené korene stromov, ktoré meníme na jedinečné dizajnové kúsky. Najradšej máme práve agát, buk a dub. Sú to silné stromy s ešte silnejšími koreňmi, ktoré vydržia všetko.

reforest
reforest

Ako rastie stôl značky REFOREST? Pomaly. Je to mikropráca.

Reforest nie je sériová výroba. Vyrábame masívne stoly na mieru. Milimeter po milimetri frézujeme a brúsime. Brúska – fréza – dlabačka sú neustále na scéne. Je to mikropráca. S citom a rešpektom hľadáme ten najkrajší reliéf. Každý koreň má svoj vlastný rukopis a príbeh. Je to dizajn a remeslo v harmonickom prepojení. Po opracovaní necháme koreň na pár týždňov presušiť, oddýchnuť, lebo drevo potrebuje svoj čas – ako všetko dobré v živote. Potom opäť frézujeme a pieskujeme. Poslednou procedúrou je balzam na drevo – prírodný olej v dvoch až troch vrstvách. Krásne zvýrazní farbu koreňa a prirodzene ho zakonzervuje.

Premenu koreňa na stôl zavŕši sklo alebo drevená doska z buku, dubu, agátu či javora. Reforest je trpezlivosť. S každým stolom strávime týždne, aby ste vy s ním mohli stráviť desaťročia. Majú svoju vlastnú dušu aj originálne slovanské meno, ktoré vyberáme na našej lesnej matrike. Radan, Živan, Hostirad, Krasomil, Poľan? Sadli ste si s niektorým na prvý pohľad? Všetky kúsky z dielne Reforest prinesú do vášho interiéru príbeh
o faune, o flóre, o vode, o vetre, o kráse, o kolobehu a druhej šanci na život. Kúpou každého stola Reforest podporujete udržateľnosť slovenských lesov.

Máte záujem? Kontaktujte nás!

    Spracúvame vaše osobné údaje, aby sme vám mohli odpovedať na vašu požiadavku. Viac informácii nájdete v Ochrane osobných údajov.

    Každý stôl je jedinečný kúsok

    Napíšte nám, ak máte chuť skrášliť si interiér s dizajnovým jedálenským alebo konferenčným stolíkom od Reforestu. Hotový stolík z dreva vyrobíme na mieru priamo pre vás a privezieme až k vám domov.

    Ak túžite po inej kombinácii dreva alebo epoxidovej živice, radi vám vytvoríme nevšedný drevený stôl na mieru. V našej dielni odpočíva viacero neopracovaných koreňov a dreva, ktoré čaká na svoj okamih.